UA
RU
EN

Оцінка ДП «НАЕК «Енергоатом»

24.11.2023

Компанія АРГУМЕНТ завершила перший етап оцінки ДП "НАЕК "Енергоатом" з метою визначення розміру статутного капіталу у процесі перетворення та отримала позитивну рецензію Фонду державного майна України.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" створено у 1996 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про створення Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом» від 17.10.1996 № 1268 на базі майна атомних електростанцій та їх інфраструктур –"Запорізька АЕС", "Рівненська АЕС", "Південноукраїнська АЕС", "Хмельницька АЕС" та "Чорнобильська АЕС" і є найбільшим виробником електроенергії в Україні.

Компанія є оператором чотирьох атомних електростанцій — Запорізької, Рівненської, Південноукраїнської та Хмельницької, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків (13 енергоблоків типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440) загальною встановленою потужністю 13 835 МВт). Також до складу компанії входить Ташлицька ГАЕС (453 МВт), Олександрівська ГЕС (25 МВт) та Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива у Чорнобильській зоні.

До складу ДП «НАЕК «Енергоатом» входять 12 відокремлених підрозділів, які забезпечують власну наукову, конструкторсько-технологічну і виробничу базу, підвищують якість і оперативність забезпечення потреб експлуатації й ремонтів, суттєво знижують залежність від підрядників та значною мірою вирішують проблему імпортозаміщення.

Відповідно до вимог Закону України «Про акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» до статутного капіталу акціонерного товариства на праві власності передається все майно, яке обліковується на балансі ДП «НАЕК «Енергоатом» на дату оцінки, у тому числі об’єкти соціальної інфраструктури.

Другим етапом проведення оцінки є оцінкка майна для відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ)