English (United Kingdom)Russian (CIS)Ukrainian (UA)

Вартість оцінки. З чого вона складається, та як її зменшити.

Однією з істотних умов договору на оцінку є розмір і порядок оплати робіт. Якщо з порядком оплати ситуація більш-менш зрозуміла, так по невеликих та середніх об'єктах практикується повна передоплата, а по крупним та складним об'єктам (ЦМК, ТРЦ, інше) де вартість оцінки є значною, найбільш розповсюдженою схемою оплати є попередня оплата на рівні приблизно 50% договору, то розмір оплати значно коливається та залежить від багатьох факторів. Як свідчить практика основними факторами, що впливають на вартість оцінки є складність та строки виконання робіт.

Складність робіт визначається як специфікою самого об'єкта, так і специфікою ринку, на якому обертається об'єкт оцінки. Прикладом може слугувати оцінка типової квартири у глибинці. Така робота, на відміну від оцінки подібної квартири у мегаполісі, буде значно складніша, що пов'язано із браком ринкових даних про подібні угоди продажу (пропонування) таких квартир.

Також не слід забувати про ризики оцінювача. Тобто, робота, що виконується в умовах потенційно високого ризику оскарження результатів (оцінка для примусового відчуження, для використання у судовій тяжбі та інше) буде коштувати дорожче.

Іноді трапляється і так, що оцінка одного й того ж об'єкта для різних споживачів коштує по-різному. Це може бути пов'язано із різними вимогами користувачів до звітів. Ми не беремося оцінювати важливість та необхідність додаткових вимог до складання звітів, оскільки кожен споживач може на свій розсуд використовувати дані звіту, та має повне право вимагати надати йому додаткову інформацію, якщо це не суперечить вимогам законодавства. Ми ж, зі свого боку, лише констатуємо факт та попереджаємо про можливе збільшення вартості робіт, пов'язане із наявністю таких вимог. Так, наприклад, навряд чи здешевить оціночні роботи вимога деяких банків, окрім визначення ринкової вартості, додатково визначити ще й ліквідаційну, або при оцінці комплексу визначити не лише загальну його вартість, а ще й вказати вартість кожної складової (кожної будівлі та споруди) такого комплексу.

Звісно, кожен із платників зацікавлений у здешевленні вартості оціночних робіт, але не слід забувати і народну мудрість "якщо потрібно вибрати серед експертів одного справжнього, вибирайте того, хто обіцяє найбільший термін завершення проекту і його найбільшу вартість". Отже, не женіться за дешевою послугою, вона навряд чи буде якісною, але й переплачувати не потрібно.

Щоб зменшити витрати на оцінку без шкоди для якості її виконання пам'ятайте наступні поради:

  • Чітко та детально опишіть оцінювачу об'єкт оцінки та мету оцінки (Якщо оцінювач буде чітко розуміти що з себе уявляє об'єкт оцінки та з якою метою оцінка проводиться, він так само чітко визначиться із об'ємом робіт та своїми ризиками. Це дасть можливість оцінювачу мінімізувати, а може і зовсім не закладати у ціну роботи ризики пов'язані із можливими "сюрпризами" при виконанні робіт)
  • Чітко визначиться із колом споживачів оцінки та дайте можливість оцінювачу ознайомитися із їх вимогами (Якщо оцінювач не знайомий із вимогами споживача оцінки, то навіть ідеально, з точки зору законодавства, виконаний звіт може бути відхилений споживачем з формальних причин. Переробка звіту може коштувати Вам дорожче, ніж урахування усіх нюансів такої роботи на старті).
  • Обирайте оціночну компанію, звіти якої приймає найбільша кількість потенційних споживачів оцінки (Крім того, що така ситуація свідчить про авторитет оціночної компанії, це надасть Вам можливість зменшити витрати та зберегти час у разі звернення до декількох установ, що є користувачами звітів. Найбільш розповсюдженою ситуацією є робота банківських установ із акредитованими компаніями. Якщо Ви звертаєтеся до декількох банківських установ, то логічним буде за оцінкою звернутися до компанії, звіти якої приймаються усіма, або найбільшою кількістю банків. Друк копій звіту коштує значно дешевше, ніж виконання оцінки іншою компанією. У цьому щодня впевнюються клієнти компанії АРГУМЕНТ, яка має широке коло банків-партнерів та інших споживачів оцінки.)
  • Якщо об'єкти оцінки розташовані у різних регіонах, то оберіть компанію, що має представництва у цих регіонах (По-перше, компанія буде розглядати Вас як крупного замовника, а заказ як оптовий, по-друге, транспортні витрати у таких компаній будуть значно менші, ніж у компанії, що таких представництв не має. Отже у Вас є усі шанси не лише отримати знижку, а й заощадити час на переговори та підписання договорів. Враховуючи мережу компанії АРГУМЕНТ, що складається із більш ніж 40 представництв, розташованих в усій регіонах України, ми здатні запропонувати нашім клієнтам як знижки, так і швидке оброблення замовлення)
  • Якщо перше знайомство із компанією у Вас не викликало негативу, то залишайтеся її клієнтом (Як правило Ви можете розраховувати на знижку у ціні робіт, якщо є постійним клієнтом. Крім того, що кожна компанія намагається втримати клієнта, роботи з оцінки об'єкта, що вже оцінювався та не зазнав суттєвих змін, можуть коштувати дещо дешевше. Звісно, просто змінити дати у звіті не вдасться, і на огляд оцінювач знову поїде, але наявність попереднього звіту, що можливо використати у якості шаблону дещо полегшить та прискорить роботу оцінювача. Компанія АРГУМЕНТ розробила та широко впроваджує систему лояльності до постійних клієнтів, яка дозволяє їм економити значну долю коштів, що витрачаються на оцінку)

Ми сподіваємося, що поради у цій статті будуть Вам корисними. Наші тарифи та строки виконання робіт Ви можете переглянути у розділі Тарифи.

 

Про нас

ГРУПА КОМПАНІЙ АРГУМЕНТ®

спеціалізується на здійсненні землеоціночних робіт, незалежній оцінці майна та майнових прав для банківських установ та їх клієнтів, моніторингу заставного майна, операціях з нерухомістю та проведенні технічної інвентаризації нерухомого майна.

Контакти

ГРУПА КОМПАНІЙ АРГУМЕНТ®

Головний офіс: м. Київ, вул. Кіквідзе, 13в, оф. 40
Бек-офіс: м. Одеса, вул. Маразліївська, 38, оф. 19
Веб-адреса: http://www.argument.ua
E-mail: office@argument.ua
Call-центр: 0 (800) 50-17-60
Контакти та перелік структурних підрозділів